Найбільш шкідлива їжа. Ризик раку зростає

Найбільш шкідлива їжа. Ризик раку зростає

02.03.2022 0 Автор Admin

Давно відомо, що неправильне харчування може викликати різні проблеми зі здоров’ям. Рак є одним із захворювань, викликаних дієтою. Чи завжди вживання канцерогенної їжі призводить до розвитку раку? Чим небезпечна канцерогенна їжа?

Зміст

 • Чи збільшує неправильне харчування ризик раку?
 • Що таке канцерогени?
 • Що містить канцерогенна їжа?
 • Твердо НІ алкоголю
 • Сіль сприяє розвитку раку
 • Чи є м’ясо канцерогенним?
 • Риба — канцерогенний продукт чи ні?
 • Надлишок жиру в раціоні є фактором ризику раку
 • Арахіс і злаки підвищують ризик раку
 • Молоко гарантує ріст … ракових клітин?
 • Фрукти та овочі – чи можуть вони бути канцерогенними?
 • Високо оброблена їжа канцерогенна
 • Гарячі напої та пригоріли страви – краще уникайте їх

Чи збільшує неправильне харчування ризик раку?

Кишечник лікарі часто називають вторинною імунною системою. Присутня в них мікрофлора має захисну дію від токсинів, що потрапляють в організм (в тому числі канцерогенних), і стимулює роботу імунної системи.

Те, що потрапляє в наш організм, всмоктується в кишечнику. Занадто тривалий контакт токсичних сполук зі стінкою кишечника може призвести навіть до раку цього органу. З цієї причини важливо свідомо купувати їжу і не підвищувати ризик раку через неадекватне меню. Вважається, що до 60 проц. рак пов’язаний з дієтою та способом життя!

Що таке канцерогени?

Канцерогени – це сполуки, які негативно впливають на генетичний матеріал клітини і підвищують ризик розвитку раку. Їх можна доставити, зокрема, разом із їжею. Клітина, ДНК якої була пошкоджена, починає безконтрольно розмножуватися, що призводить до розвитку пухлини.

Питание и иммунитет

Що містить канцерогенна їжа?

У канцерогенній їжі міститься ряд речовин , які, як вважають, підвищують ризик раку. До них належать, наприклад: пестициди, антибіотики, важкі метали, діоксини, кантаксини, бісфенол А та афлатоксини. Їх точні характеристики та потенційні джерела представлені нижче.

Канцерогенні сполуки отруюють організм і викликають пухлинні зміни, тому їх споживання слід контролювати під час їжі. Продукти, які підвищують ризик раку, включають алкоголь, сіль, сильно оброблені продукти та червоне м’ясо. Важливе значення має спосіб приготування їжі та умови, в яких вони зберігаються.

Твердо НІ алкоголю

На питання, чи існує безпечна доза алкоголю, не можна відповісти однозначно. Багато фахівців вважають, що келих червоного вина під час вечері благотворно впливає на здоров’я організму (наприклад, на серцево-судинну систему). Однак з цим напоєм варто бути обережними, оскільки він може збільшити ризик раку .

В організмі алкоголь перетворюється в ацетальдегід — канцерогенну сполуку . Один із проведених наукових експериментів показав, що вдихання хом’яками парів цієї речовини спричиняло у них розвиток ракових пухлин!

Алкоголь може підвищити ризик розвитку раку в різних органах, таких як рак підшлункової залози, стравоходу, печінки або товстої кишки. Етанол – речовина, яка впливає на метаболізм жіночого статевого гормону естрогену. Тому надмірне вживання алкоголю може підвищити ризик раку молочної залози.

Сіль сприяє розвитку раку

Занадто багато солі у вашому раціоні може призвести до підвищеного ризику раку. Хлорид натрію (кухонна сіль) подразнює слизову стравоходу і шлунка, викликаючи в ній мікропошкодження. Це піддає ці органи розвитку пухлинних змін.

Варто відмовитися від частого додаткового засолювання страв, їсти чіпси, крекери або холодне м’ясо, що містить величезну кількість солі (її додають, в тому числі, в процесі в’ялення м’яса).

М’ясні консерви містять багато хлориду натрію. При їх виробництві утворюються N-нітрозаміни – канцерогенні сполуки. До продуктів, які підвищують ризик раку через високий вміст солі, також належать порошкові супи, соєвий соус і готові суміші спецій.

Чи є м’ясо канцерогенним?

Іноді м’ясо може підвищити ризик раку. Основними підозрюваними у цьому є згадані вище м’ясні заготовки. Надлишок тваринного білка збільшує концентрацію інсуліноподібного фактора росту, що впливає на швидкий поділ клітин. Тому м’ясо може бути канцерогеном.

Баранина, яловичина, свинина або дичина, тобто види, що належать до червоного м’яса, містять гемове залізо, відповідальне за формування запальних змін в організмі.

Коли вживають в їжу ці види м’яса, в клітинах викликається окислювальний стрес – фактор, який, як вважають, є відповідальним за розвиток раку. Регулярне вживання цих продуктів у кількості близько 100 г на добу може збільшити ризик раку товстої кишки, підшлункової залози або шлунка на третину.

Риба — канцерогенний продукт чи ні?

Рибне м’ясо є багатим джерелом ненасичених жирних кислот і багатьох вітамінів. Іноді варто відмовитися від занадто частого вживання риби, особливо вирощеної на фермі, оскільки вона може бути канцерогенною їжею . У неволі тварин часто годують різними хімічними препаратами (антибіотики, пестициди). У їх корм іноді додають штучні барвники (кантаксантини), які відповідають, наприклад, за рожевий колір ринкового лосося .

Добре знати

Вважається, що такі види, як лосось і тунець, містять важкі метали і діоксини — канцерогени. Найздоровіші види риб – це ті, які мають шанс жити в природному середовищі, подалі від шкідливих сполук.

Надлишок жиру в раціоні є фактором ризику раку

Жири (особливо насичені) не можна вживати в надлишку. В результаті вживання в їжу продуктів, багатих цими сполуками, збільшується кількість жовчі, що виділяється в шлунково-кишковий тракт, що може призвести до утворення канцерогенних речовин – вторинних жирних кислот.

Дієта з високим вмістом жирів призводить до ожиріння, яке, в свою чергу, підвищує рівень жіночих гормонів (естрогенів і пролактину). У надлишку ці сполуки підвищують ризик раку молочної залози.

Семь проверенных рецептов от кашля

Іноді ненасичені жири в процесі виробництва харчових продуктів затверджують, щоб продовжити термін зберігання. Так звані напівтверді жири породжують вільні радикали (канцерогенні речовини, які руйнівно впливають на генетичний матеріал клітини). Гідрогенізовані жири містяться в маргаринах, печиві, чіпсах і рослинних оліях.

Арахіс і злаки підвищують ризик раку

Зерно, насіння та горіхи є чудовими джерелами ненасичених жирних кислот, але ви повинні бути обережними при їх споживанні. Напад грибів (наприклад, Aspergillus flavus ) поширений при зберіганні цього типу їжі .

Ці організми здатні виробляти канцерогенні сполуки — афлатоксини , які підвищують ризик раку печінки, товстої кишки або нирок .

Молоко гарантує ріст … ракових клітин?

Селен і кальцій в молоці знижують ризик раку товстої кишки, але деякі дослідження показують, що велика кількість молока в раціоні може збільшити ризик раку передміхурової залози. У дорослих зменшується кількість лактази в травному тракті.

Це фермент, що відповідає за правильне перетравлення дисахариду, що міститься в молоці, — лактози. Дефіцит лактази перешкоджає правильному перетравленню молочних продуктів, одночасно напружуючи кишечник.

Фрукти та овочі – чи можуть вони бути канцерогенними?

Ні, це не помилка! Овочі можуть підвищити ризик раку, якщо для їх вирощування використовується велика кількість хімічних речовин (наприклад, пестицидів). Овочі та фрукти варто купувати з перевірених джерел або, по можливості, вирощувати їх на власному городі. Перед вживанням і обробкою ретельно протріть їх шкіру.

Високо оброблена їжа канцерогенна

Фаст-фуд і солодощі краще прибрати з меню через високий вміст канцерогенних речовин. Під час виробництва чіпсів при високих температурах відбувається хімічна реакція, продуктом якої є акриламід (речовина також присутня в сигаретах!).

Штучні барвники та консерванти, додані в їжу, а також повсюдно поширений глюкозно-фруктозний сироп , мають запальну дію. Завдяки високому вмісту цукру ці сполуки сприяють надлишку ваги, збільшуючи ризик розвитку раку.

Кукурудзяний сироп, багатий фруктозою (простим цукром), часто зустрічається в газованих напоях. Якщо цей напій знаходиться в банку, є ризик споживати канцерогенну сполуку – бісфенол А.

Гарячі напої та пригоріли страви – краще уникайте їх

Канцерогенна сполука акриламід може утворюватися під час смаження у фритюрі, грилі або копчення. Вживання підгорілої їжі або приготування її на відкритому вогні призводить до виділення поліциклічних ароматичних вуглеводнів і гетероциклічних ароматичних амінів – усі вони є канцерогенними для клітин організму.

Зимовими вечорами киплячим чаєм краще не грітися. Високотемпературні напої (понад 65 градусів за Цельсієм) подразнюють слизову оболонку стравоходу і можуть збільшити ризик раку стравоходу більш ніж вдвічі. Не доведено, що чай містить канцерогенні сполуки.

Змінити генетичну схильність неможливо, але за допомогою відповідної профілактики у вигляді дієти можна звести до мінімуму ризик розвитку раку. Здорова та продумана дієта та уникнення канцерогенної їжі — найкращі речі, які ви можете зробити для свого організму, щоб підтримувати його ефективно функціонувати протягом багатьох років.