Вода — чому вона важлива для організму?

Вода — чому вона важлива для організму?

07.03.2022 0 Автор Admin

Вода, як говорить відоме прислів’я, дасть вам життя. У цьому він правий на 100%. Вода необхідна нашому організму, вона відповідає за зволоження і правильне функціонування всіх органів. Скільки води ми повинні споживати щодня? Які можуть бути наслідки його дефіциту? Нижче ви знайдете всі відповіді.

ЗМІСТ

 • значення в організмі
 • Вода — скільки ми повинні споживати?
 • зволоження організму
 • допомагає організму перетравлюватися і очищатися
 • захист організму
 • Вода — сприяє утворенню слини
 • допомагає максимально збільшити фізичну активність
 • вплив на роботу мозку
 • запобігає головні болі
 • лікування каменів у нирках
 • Переваги пиття гарячої води
 • Як уникнути зневоднення?

Значення в організмі

Вода є важливою поживною речовиною і відіграє ключову роль в організмі людини. Без їжі ми можемо прожити кілька тижнів, але без води лише кілька днів. Кожна система в організмі, від клітин і тканин до життєво важливих органів, потребує води для належного функціонування.

Ви повинні знати, що вода:

 1. переносить поживні речовини до всіх клітин нашого тіла, а кисень — до мозку;
 2. дозволяє організму засвоювати і засвоювати мінерали, вітаміни, амінокислоти, глюкозу та інші речовини;
 3. виводить токсини;
 4. допомагає регулювати температуру тіла;
 5. діє як мастило для суглобів і м’язів.

Організм людини не може запасати воду. Щодня ми постійно втрачаємо воду через дихання, потовиділення, сечовипускання та кал . Забезпечення своєчасного поповнення втраченої рідини та належного зволоження нашого тіла є важливим для хорошого здоров’я та належної роботи організму.

Люди мають різний відсоток вмісту води в організмах . Найчисельнішими є діти, народжені приблизно з 78%. До першого року життя цей показник знижується приблизно до 65%. У дорослих чоловіків близько 60% їх тіла становить вода. Однак жирова тканина містить не так багато води, як худа тканина. У дорослих жінок жир складає більшу частину тіла, ніж чоловіки, тому близько 55% їхнього тіла складається з води. Так:

 1. у немовлят і дітей більше води (у відсотках), ніж у дорослих.
 2. жінки мають менше води, ніж чоловіки (відсоток).
 3. люди з більшою кількістю жиру в організмі мають менше води, ніж люди з меншим вмістом жиру (відсоток).

Скільки ми повинні споживати?

У помірному кліматі неактивна доросла людина може втрачати до 2,5 літрів води щодня лише через дихання, потовиділення та дефекацію. Підвищена фізична активність, така як інтенсивні фізичні вправи, а також спекотна і волога погода означає, що ваше тіло покидає ще більше води.

Важливо компенсувати втрату рідини вашим тілом, щоб залишатися зволоженим. Цього можна досягти, випиваючи потрібну кількість води, а також споживаючи воду, що міститься в різних продуктах і напоях.

Потреби у воді відрізняються від людини до людини. Це додатково обумовлено вагою, здоров’ям, кліматом і рівнем фізичної активності. Європейський орган з безпеки харчових продуктів (EFSA) рекомендує щоденне споживання води 1,6 літра для жінок або 2,0 літра для чоловіків, які живуть у помірному кліматі та займаються нормальною фізичною активністю.

Зволоження організму

Вода допомагає зупинити зневоднення та запобігає таким неприємним симптомам, як головний біль, втома та сухість шкіри. Є певні групи людей, яким може знадобитися трохи більше води, в тому числі літні люди та підлітки. Залишатися зволоженим не означає, що ви повинні пити тільки просту воду. Натомість напої, включаючи чай і кава, враховуються, як і водянисті фрукти та овочі , такі як полуниця та огірки .

Допомагає організму перетравлюватися і очищатися

Достатнє споживання води дає можливість організму виводити відходи шляхом потовиділення, сечовипускання та дефекації. Вода допомагає ниркам виводити токсини з крові і не дає кровоносним судинам досягати нирок і фільтруватися. Вона також важлива для запобігання запорів.

Вода важлива для здорового травлення. Вона допомагає розщеплювати їжу, яку ви їсте, дозволяючи організму засвоювати поживні речовини. Після питної води як тонкий, так і товстий кишечник поглинають воду, яка потрапляє в кров, а також використовується для розщеплення поживних речовин. Оскільки товста кишка поглинає воду, стілець змінюється з рідкого на твердий. Вода також необхідна для засвоєння розчинної клітковини .

Найбільш шкідлива їжа. Ризик раку зростає

Захист організму

Окрім зволоження, вода допомагає утримувати ваші тканини вологими. Ви можете допомогти запобігти сухість, підтримуючи своє тіло зволоженим, споживаючи достатню кількість води. Інші частини тіла, які можуть отримати від нього користь, — це мозок, кров і кістки. Більше того, наші суглоби, такі як коліна, щиколотки та лікті, зволожуються і амортизуються водою, яка також захищає наш спинний мозок.

Сприяє утворенню слини

Вода є основним компонентом слини. Слина також містить невелику кількість електролітів, слизу та ферментів. Це важливо для розщеплення твердої їжі та підтримки здоров’я ротової порожнини. Ваш організм виробляє достатню кількість слини при регулярному прийомі рідини. Однак вироблення слини може зменшитися через вік або прийом деяких ліків. Якщо у вас у роті сухіше, ніж зазвичай, і збільшення споживання води не допомагає, зверніться до лікаря.

Допомагає максимально збільшити фізичну активність

Під час тренування важливо пити багато води. Під час фізичної активності спортсмени можуть потіти від 6 до 10% ваги тіла. Зволоження також впливає на силу, потужність і витривалість вашого тіла. Ви можете бути більш схильні до наслідків зневоднення, якщо берете участь у тренуваннях на витривалість або високоінтенсивних видах спорту, таких як баскетбол.

Негативні наслідки вправ у спеку без достатньої кількості води можуть включати серйозні захворювання, такі як низький кров’яний тиск і гіпертермія . Сильне зневоднення може викликати судоми і навіть смерть.

Вплив на роботу мозку

Ваш стан гідратації суттєво сприяє правильному функціонуванню вашого мозку. Дослідження показують, що навіть легке зневоднення , наприклад втрата 1-3% маси тіла, може погіршити багато аспектів функції мозку. У дослідженні молодих жінок дослідники виявили, що втрата рідини на 1,4% після тренування знижує як настрій, так і концентрацію. Це також збільшило частоту головних болів.

Багато членів однієї дослідницької групи провели подібне дослідження на молодих чоловіках. Виявилося, що втрата рідини на 1,6% негативно впливає на робочу пам’ять і посилює відчуття тривоги та втоми. Втрата рідини на 1–3% еквівалентна втраті ваги приблизно на 0,5–2 кг для людини вагою 68 кг. Багато інших досліджень, включаючи дітей і літніх людей, показали, що легке зневоднення може послабити настрій, пам’ять і роботу мозку.

Запобігає головні болі

Зневоднення може спровокувати головний біль і мігрень. Дослідження показали, що головний біль є одним із найпоширеніших симптомів зневоднення . Одне дослідження, в якому взяли участь 393 людини, показало, що 40% учасників відчували головний біль в результаті зневоднення. Більше того, деякі дослідження показують, що питна вода може допомогти полегшити головний біль у людей, які часто відчувають головний біль.

Однак не всі дослідження погоджуються, і вчені дійшли висновку, що через брак високоякісних досліджень необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити, як збільшення гідратації може допомогти полегшити симптоми головного болю та зменшити частоту головного болю.

Лікування каменів у нирках

Сечові камені — це хворобливі скупчення кристалів мінералів, які утворюються в сечовидільній системі. Найпоширенішою формою є камені в нирках, які утворюються в нирках.

Є обмежені докази того, що споживання води може допомогти запобігти рецидивам у людей, у яких раніше були камені в нирках. Більше споживання рідини збільшує об’єм сечі, яка проходить через нирки. Це послаблює концентрацію мінералів, тому вони менш схильні до кристалізації та утворення грудок. Вода також може допомогти запобігти початковому утворенню каменів, але для підтвердження цього необхідні додаткові дослідження.

Переваги пиття гарячої води

Чашка гарячої води утворює пар. Тримаючи чашку гарячої води і глибоко вдихаючи цей ніжний пар, можна розслабити забиті пазухи і навіть полегшити головний біль .

Оскільки у нас є слизові оболонки в наших пазухах і горлі, пиття гарячої води може допомогти зігріти цю область і заспокоїти біль у горлі, спричинений накопиченням слизу.

Здоровий кровотік впливає на все, від артеріального тиску до серцево-судинного ризику. Тепла ванна допомагає органам кровообігу — артеріям і венам — розширюватися і більш ефективно розподіляти кров по всьому тілу. Вживання гарячої води може мати подібний ефект. Крім того, тепло від пиття гарячої води або купання вночі може допомогти вам розслабитися і підготуватися до повноцінного сну.

Вживання гарячої води сприяє поліпшенню функцій центральної нервової системи, ви можете відчувати менше занепокоєння, якщо ви п’єте її. Згідно з одним дослідженням, проведеним у 2014 році, менша кількість споживаної води зменшувала відчуття спокою, задоволення та позитивні емоції. Таким чином, зволоження може покращити ваш настрій і рівень розслаблення .

Як уникнути зневоднення?

Зволоженим не тільки вода. Всі напої, що містять воду, сприяють задоволенню щоденних потреб. І це міф, що напої, які містять кофеїн або алкоголь, зневоднюють, тому що вони змушують вас сечовипускатися. Так, але протягом дня вода з цих напоїв все ще дає позитивний чистий внесок у ваше загальне споживання рідини.

Звичайно, є багато причин, чому вода все ж є кращим вибором. Пам’ятайте, що солодкі напої можуть викликати збільшення ваги та запалення , що може збільшити ризик розвитку таких захворювань, як цукровий діабет . Занадто багато кофеїну може змусити вас тремтіти або не дати заснути. Вживання алкоголю слід обмежити одним напоєм на день для жінок і 1-2 напоями в день для чоловіків.

Щоб запобігти зневодненню, пийте рідину поступово протягом дня. Простий спосіб зробити це – пити рідину під час кожного прийому їжі, спілкування або з ліками. І знайте, що ви також отримуєте рідину з багатих водою продуктів, таких як салати, фрукти та яблучне пюре.